MedyaVadisi-orjinal-logo-

Arama...
 

Özcan Yazıcı

OZCAN YAZICI

Özcan Yazıcı

CEO

1969 Artvin’de doğan Özcan Yazıcı 1986 yılında Mustafakemalpaşa Lisesi’nden mezun oldu. 1987 yılında 1 yıl Marmara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’ne devam etti. Aynı yıl bölüm değiştirdi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu.

1993 – 2009 yılları arasında 16 yıl boyunca Bursa Olay Gazetesi‘nde ekonomi muhabiri, politika muhabiri, yurt haberleri editörü ve politika editörü olarak görev yaptı. Olay FM ve Olay TV’de çeşitli programlar hazırlayıp sundu.

2003-2007 yılları arasında Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin iki dönem başkanlığını yaptı. 2010 yılında gayrimenkul sektörüne yönelik E-Konut isimli dergiyi yayınladı.

Yine 2010 yılında internet medyasına adım attı ve www.bursaport.com haber sitesini kurdu ve 1 yıl boyunca Genel Yayın Yönetmenliği’ni sürdürdü. 2011 yılında kurulan Bursa İnternet Gazetecileri Derneği (BUİGDER), kurucu başkanlığını üstlendi ve 3 yıl boyunca bu görevini sürdürdü.

2012 yılından itibaren çalışmalarını dijital iletişim, dijital pazarlama, dijital reklam çözümleri, sosyal medya, dijital strateji ve iş geliştirme alanında yoğunlaştırdı. Eylül 2012’de Sosyalink Digital Agency şirketini kurdu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) kayıtlı Bursa’nın ilk dijital ajansı olan Sosyalink Digital Agancy Ajans Başkanı olarak, halen çeşitli kurum, marka ve kişilere dijital strateji ve iş geliştirme, dijital pazarlama, dijital ve programatik reklamcılık, dijital iletişim yönetimi, sosyal medya alanında danışmanlık hizmeti veriyor.

Sosyalink Digital Agency ve Medya Vadisi’nin Eylül 2017 tarihinde işbirliği kararı almasının ardından Medya Vadisi’nin de CEO/Genel Koordinatörlük görevini üstlendi. Böylece Medya Vadisi ve Sosyalink markaları şirket ve markalara geleneksel ve dijital medya planlama, satın alma, kurumsal kimlik, halkla ilişkiler yönetimi, dijital pazarlama ve dijital reklamcılık alanlarında tam ajans kopseptiyle bütünleşik hizmet sunmaya başladı.

Üniversiteler, SİAD’lar, çeşitli sivil toplum örgütleri ile benzeri kurumların konferans ve toplantılarına konuşmacı olarak katılıyor ve “Sosyal Medya İletişimi”, “Sosyal Medya Pazarlaması”, “Dijitalleşme”, “Dijital Reklamcılık” ve “Dijital Pazarlama” üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Uzmanlık yazılarını www.ozcanyazici.com bloğu ile https://medium.com/@ozcanyazici sitesinde yayınlıyor.

2016 yılında www.digitalbursa.com sitesini kurarak “Bursa’nın Dijital Platformu“nu oluşturdu.

Aynı zamanda www.egitim40.com www.smartcity40.com ve www.emlaxtv.com projeleri üzerinde çalışıyor.

Eğitim üzerine çokça kafa yoruyor ve çocukların, gençlerin daha iyi bir eğitim alabilmesi için özellikle www.egitim40.com projesini çok önemsiyor.
ASTV’de Sosyalink Programını hazırlayıp sundu. (www.youtube.com/Sosyalink)

Sıkı bir Bursaspor taraftarı ve bundan gurur duyuyor ve aynı zamanda Bursaspor Kongre üyesi.
CDO Turkey Üyesi (www.cdoturkey.com)

Bursa İnternet Gazetecileri Derneği, Bursa Gazeteciler Cemiyeti, Bursa Sivil Toplum Derneği (SİVİLAY) üyesi.

Evli ve Azra Ada isminde bir kızı ve Arda adında bir oğlu var.

 

 

WhatsApp chat