MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
 

Dijital Pazarlama Hizmeti

Dijital Pazarlama, geleneksel pazarlama gibi ürün veya hizmetin satılmasını amaçlayan tanıtım faliyeti olarak tanımlanabilir. Ancak gelişen teknoloji ve alışveriş alışkanlıklarımız bizleri yeni bir maceraya götürdü o macera da Dijital Pazarlama veya Dijital Reklamcılık.

Ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabileceğiniz, yeni müşteri ve yeni pazarlar bulabileceğiniz mükemmel bir seçenek olan Dijital Pazarlama seçenekleri, günümüzde en fazla kullanılan stratejidir. 4 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Google, dijital pazarlama kanalları arasında en çok tercih edilendir. Bunun yanında Sosyal Medya Reklamcılığı da en çok tercih edilen stratejilerden arasındadır.

Online Pazarlama faliyetlerinizde belirlenecek ilk olgu, hedef kitledir. Oluşturulan tüm reklam kampanyaları ve kurguları doğru hedef kitleye ulaşmadığı takdirde size hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır. Hedef kitlenizi belirken dikkat etmeniz gereken en önemli faktörler; Konum, Yaş, Demografik Bilgiler ve Ekonomik durum olacaktır.

Dijital Pazarlama Yapılabilecek Kanalları;

Google Adwords

Arama motorları üzerinden sorgu yapan kulanıcıya talep istediği hizmet veya ürünü açık arttırma modeli ile karşısına getirmesindir. Ancak bu kadar basit bir kurgu ile çalışmamaktadır. Doğru hedef kitle ve bütçe burada çok önem kazanmaktadır. Ayrıca Programatik Google Reklamlıcığı ile kullanıcılarına farklı platformlarda da reklam gösterimi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya, kullanıcı ile bire bir iletişim ve organik bir bağ kuran dijital bir kanaldır. Sosyal Medya Reklamcılığıda, kısa sürede ulaşmak isteyen reklam verenlerin en çok kullandığı kanallardandır. Reklam verenler web site, ürün veya hizmetlerini amaç ve isteklerine göre farklı kurgularla uygun hedef kitleye gösterim yapmaktadır. Facebook ve Instagram Reklamcılığı günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarıdır.

Criteo Reklamcılığı

Criteo reklamları sayesinde e-ticaret alanında hizmet sunan web sitelerine uğrayan fakat herhangi bir alışverişte bulunmamış ve siteden ayrılmış kişileri Retargeting teknolojisini kullanarak izlerini takip edip görüntülü reklam aracılığıyla tekrar siteye yönlendirmesidir.

             

WhatsApp chat