MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
 

Radyo Reklamları

Medya Vadisi, firma ve markanız için radyo ve TV reklamlarını planlar ve süreçlerini yönetir. Medya Vadisi, uzman ekibi ve profesyonel çözüm ortaklarıyla birlikte prodüksiyon aşamasından mecra ve yayın saati seçimine kadar her konuda firmalara danışmanlık yapar; medya pazarlamasını en optimal ve ekonomik koşullarda sunar ve ardından yayın kontrol ve raporlama yapar.

Radyo reklamları, klasik kuşaklar şeklinde, minimum 5 saniyeden başlayan sürelerle yapılabileceği gibi, programın akışı içine de yerleştirilebilir. Ayrıca tüm programa sponsorluk anlaşmasıyla da reklam alınabilir. Burada amaç, dinleyici kitlesi fazla bir programın, örneğin haber bülteninin, para karşılığı belli bir kurum ya da kuruluşa, tanıtım karşılığı satılmasıdır.

Radyo reklam tarifesi hesaplanış sistemi aynı olmakla birlikte, fiyatları radyo kanallarına göre farklılık gösterir. Fiyat tarifesi hesaplanırken saniye birim ücreti belirlenir. Günde kaç tekrar yapılacağı onaylandıktan sonra (tekrar sayısı 8 – 12 aralığındadır)bu rakam 30 ile çarpılır. Böylece firmanın kanala aylık olarak ödeyeceği rakam da belirlenmiş olur.

Radyo Reklam Çeşitleri:

  • Düz Anons: Spikerin, yazılı bir şekilde elinde bulunan reklam spotunu okumasıyla yapılır. Bilinen en eski radyo reklam spot türüdür.
  • Dialog ve Ses Efekti: Bir ya da birkaç sunucu reklamı sunar. Kullanılan ses efekti, düz bir konuşmanın aksine, dinleyicinin dikkat ve ilgisini radyoya yoğunlaştırmak için kullanılır. Ses kayıt stüdyolarında seslendirilir.
  • Müzikli ya da Jingle Spotları: Reklamverenin sloganını ya da reklamlarını akıllarda kalmasını sağlayacak, bestelenmiş, hareketli, eğlenceli ve kısa müziklerdir. Genellikle cıngıl olarak telaffuz edilir.

Medya Vadisi, Bursa ve ulusal radyolar için firma ve markalar için uzman kadrosu ve profesyonel çözüm ortaklarıyla birlikte radyo reklamlarını planlar ve takibini gerçekleştirir. Yayın sonrası raporlarla firma ve markalara sunar.

Siz de “Radyo Reklamları” çalışmalarınızı Medya Vadisi uzman ekibinden yararlanarak hazırlayabilir ve hedef kitlenize etkin biçimde ulaşabilirsiniz.

 

ŞİMDİ TEKLİF AL

 

 

radyo-reklam
WhatsApp chat