MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
 

TV Reklamı

Medya Vadisi, firma ve markaların ürün ve hizmetlerinin tanıtımı, markalaşma ve halkla ilişkiler süreçlerini desteklemek amacıyla TV reklamı süreçlerini planlıyor ve yönetiyor. Medya Vadisi, uzman ekibi ve profesyonel çözüm ortaklarıyla birlikte prodüksiyon aşamasından program, dizi, mecra ve yayın saati seçimine kadar her konuda firmalara danışmanlık yapar; medya pazarlamasını en optimal ve ekonomik koşullarda sunar ve ardından yayın kontrol ve raporlama yapar.

TV Reklamı Çeşitleri

  • Bant Reklam: Televizyon programları içinde ekranın altında yazı ile geçen reklamlardır. Avantajı programı izleyen herkesin reyting kaybı olmaksızın ilgili reklamı görmesine olanak sağlamasıdır. Bant reklamlar ekranın yaklaşık olarak beşte biri kadar alanda yayınlanır. RTÜK kurulları gereği bir reklam reklam süresi 8 sn’dir.
  • Spot Reklam: Bir ürün, hezmet ya da kuruluşun tanıtıldığı söz, görüntü ve müzik içeren tek bir reklamdır. Spot reklam kuşakları içinde yayınlanır.
  • Advertorial: Programın bütünlüğü ve gerçekleştiği mekan içinde yayınlanır. Yapılan anlaşmaya göre 60 ila 90 saniye arasında ekranda “advertorial reklam” ibaresiyle gösterilir. Reklamın yayınlandığı süre içerisinde firmanın yetkilisi veya görevlendireceği bir kişi ürün ya da hizmet hakkında detaylı bilgi verir. Verilmek istenen mesaja uygun olarak hazırlanan senaryo dahilinde programın akışında sunum yapılır.
  • Ürün Yerleştirme: Firma ürünleri programın ya da dizinin içinde oyuncular tarafından kullanılır, dizinin içinde billboardlarda ürünün reklamı bulunur ya da oyuncular reklamı yapılacak ürünü kullanır. Bir ürün, hizmet ya da ticari markanın, ücret ya da benzeri bir karşılıkla program içine dahil edilerek ya da bunlara atıf yapılarak, program içinde verildiği her türlü ticari iletişimdir.
  • Sponsorluk: Sponsorluk, program ya da dizilerde programın başında ve sonunda, 5’er saniyelik “sundu/sunar”, reklam aralarında “devam edecek/ediyor” yayınlarıyla gerçekleşen reklam çeşididir. Sponsorluk yayın hizmetinin sağlanmasıyla ya da görsel/işitsel eserlerin üretimiyle bağlantılı olmayan gerçek ya da tüzel kişilerin adını, markasını, logosunu, imajını, faaliyetlerini ya da ürünlerini tanıtmak amacıyla programlara yönelik yaptığı her türlü katkıyı anlatır.

Medya Vadisi, Bursa ve ulusal TV’lerı hedefleyerek firma ve markalar için uzman kadrosu ve profesyonel çözüm ortaklarıyla birlikte TV reklamlarını planlar ve takibini gerçekleştirir. Yayın sonrası raporlarla firma ve markalara sunar.

Siz de “TV Reklamları” çalışmalarınızı Medya Vadisi uzman ekibinden yararlanarak hazırlayabilir ve hedef kitlenize etkin biçimde ulaşabilirsiniz.

 

ŞİMDİ TEKLİF AL

 

tv-reklamlari
WhatsApp chat