MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
Liseye Giriş Sınavı İçin Hazır Mısınız?
Lise’ye geçişteki köklü değişikliklerin ardından Medya Vadisi olarak özel eğitim kurumlarının kendi sınavlarını gerçekleştirecekleri bu süreçte onlara yardımcı olacak bir planlamayı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Siz Eğitimi ve Geleceği Planlayın,

Siz Eğitimi ve Geleceği Planlayın,

Siz Liseye Giriş Sınavı’na ilişkin eğitim planlamalarınızı yapın, biz bütün planlarınızı hayata geçirebilmeniz için “pazarlama/reklam/tanıtım” çalışmalarınızı yapalım.

Biz Reklam ve Tanıtımınızı…

Biz Reklam ve Tanıtımınızı…

Bütçenizi en doğru şekilde planlayalım, bütün süreci en yüksek geri dönüşü almanızı sağlayacak şekilde yönetelim.

Egitim-resimMilli Eğitim Bakanlığı, bilindiği gibi Lise’ye geçişte TEOG sınavını kaldırarak yeni bir sisteme geçti.

‘Veli Tercihine Bağlı Serbest Kayıt Sistemi’ adı verilen yeni sistemle öğrenciler evlerine en yakın 5 okuldan birini tercih edecek. Nitelikli okullara girmek isteyen öğrenciler ise ‘isteğe bağlı olarak’ merkezi sınava girecek.

Yeni sistem özel okullara geçiş ve kayıt sistemini de önemli ölçüde etkilemiş ve özel eğitim kurumlarının süreci yeniden ele almalarını ve öğrenci, kayıt planlamalarını yeniden değerlendirmelerini zorunlu kılmıştır.

 

Özel Okullar Derneği, özel eğitim kurumlarının MEB’in yapacağı sınav sonuçlarını kayıtta baz alacağını açıklamasına karşın birçok özel eğitim kurumu yeni dönem planlaması kapsamında “Liseye Giriş”te kendi sınavını yaparak öğrenci almayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda çok sayıda özel okulun 8. Sınıfları hedefleyen “Lise’ye Giriş Sınavı”Aralık-Ocak-Şubat aylarını öngörerek gerçekleştirmek istediği bilinmektedir. Bazı özel eğitim kurumları sınav tarihlerini bugünden duyurmuştur.

Lise’ye geçişteki bu köklü değişikliklerin ardından Medya Vadisi olarak özel eğitim kurumlarının kendi sınavlarını gerçekleştirecekleri bu süreçte onlara yardımcı olacak bir planlamayı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Egitim-resim“Pazarlama/Reklam/Tanıtım” sürecini kapsayan bu planlamanın temel hedefi “doğru zamanda, doğru hedef kitleye, doğru mesajı” taşımak ve okulun gerçekleştireceği sınava etkili bir katılım sağlayarak Lise’ye geçiş sürecini sağlıklı, sorunsuz ve planlı biçimde ilerletmesine katkı sunmaktır.

Bu dökümanın devamında paylaşıldığı üzere, bütün süreç stratejik bir planlama içerisinde gerçekleştirilir. Bu planlamanın özü, süreci etkin biçimde planlamak ve doğru bir içerik, doğru bir mecra ve hedef kitle seçimi ile sınav ve öğrenci kayıt sürecini desteklemektir.

Bursa’nın en güçlü ve etkin ajanslarından birisi olan Medya Vadisi olarak “kurumsal gücümüz ve profesyonel ekibimizle” birlikte eğitim sektörüne ilişkin deneyimlerimizi de birleştirerek bu süreçte Bursa’daki özel eğitim kurumlarına en iyi hizmeti sunmaktan memnuniyet duyacağımızı paylaşmak isteriz.

STRATEJİK PLANLAMA

Sürecin ilk aşamasında toplantılarla stratejik hedefler belirlenir. Bu aşamada, Lise’ye giriş sınavına ilişkin okulun hedefleri ve beklentileri analiz edilir. Yine bu aşamada, okulun pazarlama/tanıtım/reklam süreci için planladığı bütçe kapsamında hangi mecraların ve kanalların kullanılacağı analiz edilerek mecralar kararlaştırılır.
Bir sonraki aşamada süreç takvimi oluşturularak uygulama planı hazırlanır.
Egitim-resim
egitim-resim

REKLAM/TANITIM PLANLAMASI

1. Açık Hava Reklamları

egitim-resimMedya Vadisi, Bursa’da “açık hava reklamlarını” organize eden Stroer/Kentvizyon şirketinin en büyük çözüm ortaklarından birisidir. Bursa’daki 1200’ün üzerindeki billboard ve diğer açık hava ürünlerinin tümüne hakimdir ve hangi noktanın en etkili reklam noktası olduğunu bilmektedir.

Medya Vadisi’nin kurumsal gücünden yararlanarak doğru zamanda, doğru açık hava planlaması yaparak, satın almaları gerçekleştirebilir ve tanıtımları etkili biçimde yapabilirsiniz.

Açık hava reklamları, genel stratejiye uygun olarak bütünsel olarak planlanır ve yönetilir.

2. Programatik Reklamlar

egitim programatik“Programatik Reklam” son dönemin en gözde ve etkin reklam kanallarından birisidir. Bir yazılım aracılığıyla dijital ortamda görüntülü reklamların yönetilmesi esasına dayanır. Programatik Reklam, “mecra hedeflemesinden çok kitle hedeflemesini” kullanır.  Kampanya (tanıtım/reklam) çalışmasının hemen öncesinde özel olarak hazırlanan Landing Page(Varış Sayfası) ve özel form alanı ile reklam tıklaması sonucu gelen kişinin bilgileri ve kaydı alınır.

Programatik Reklamlar, tek bir merkezden onlarca, yüzlerce online mecrada banner (görüntülü) reklamların yayınlanmasını sağlar. Lokasyon ve kullanıcı davranışlarının tanımlanmasıyla çalışır. Reklamın yayınlandığı mecranın ulusal ya da yerel içerikli mecra olması fark etmez, tüm mecralarda reklamlar yayınlanır. Bu nedenle çok etkili bir reklam kanalıdır. Ayrıca etkili biçimde yeniden pazarlama (remarketing) yapmaya imkan tanır.

Medya Vadisi’nin profesyonel ve deneyimli ekibiyle Programatik Reklam sürecini etkili biçimde yönetir. Medya Vadisi, Programatik Reklam alanında uzman Bursa’daki en etkili ajanslardan birisidir.

Programatik Reklamlar, genel stratejiye uygun olarak bütünsel olarak planlanır ve yönetilir.

3. Google Adwords Reklamları

Adwords-ReklamlarıGoogle Adwords’te okul adına reklam hesabı oluşturularak, “Arama Ağı” reklamları kullanılır. Stratejik anahtar kelime seçimi ve hedeflemeleriyle kampanyalar planlanır ve reklamlar yönetilir.

Arama sonuçlarıyla gelen ilgililer tıklamalarla Landing Page’e(Varış Sayfası) ulaştırılır ve sınav için kayıt alınır.

Medya Vadisi, Adwords Hesap Uzmanı çalışanlarıyla bu süreci etkin biçimde yönetir.

Programatik Reklamlar, genel stratejiye uygun olarak bütünsel olarak planlanır ve yönetilir.

4. Sosyal Medya Reklamları

advertorial-reklam_Medya Vadisi, Liseye Giriş Sınavı’nı hedefleyen özel sosyal medya reklamları planlar, yayınlar ve yönetir. Bunun için okulun mevcut sosyal medya hesapları kullanılır.

Bu kampanya için Facebook ve Instagram reklamları kullanılır.

Sınav için Medya Vadisi’nin uzman grafik/tasarım ekibi özel tanıtım/reklam imajları oluşturarak kampanyayı planlar.

Medya Vadisi, sosyal medya reklamcılığında uzmanlaşmış ekibiyle tüm süreci yönetir.

Sosyal medya reklamlarıyla kişiler Landing Page’e(Varış Sayfası) ulaştırılır ve sınav için kayıt alınır.

Sosyal medya reklamları, genel stratejiye uygun olarak bütünsel olarak planlanır ve yönetilir.

5. Advertorial Reklam

advertorial-reklam

Trafiği yüksek haber sitelerinde Ana Haber Haber Slider’ında Advertorial reklam bannerı yayınlanır. Tıklamayla kullanıcı önceden hazırlanıp yayınlanacak ve başvuru form sayfasının yer alacağı Landing Page(Varış Sayfası) sayfasına yönlendirilir.

Medya Vadisi, planlamaya göre, Landing Page sayfası olarak bir haber (içerik) sayfası da belirleyebilir. Form ya da haber sayfaları birbirini takip eden bir planlama içerisinde de kullanılabilir.

Advertorial reklamlar, genel stratejiye uygun olarak bütünsel olarak planlanır ve yönetilir.

6. Medya Planlaması

egitim Medya-Planlama

Medya Vadisi, Liseye Giriş Sınavı, “Pazarlama/Reklam/Tanıtım” çalışması kapsamında geleneksel medya planlaması ve satın alımı da yapar.

Medya Vadisi, Doğan Medya Grubu, Olay Medya Grubu ve Sönmez Medya Grubu’nun Bursa’daki en önemli reklam partnerleri ajanslarından birisidir.

Doğru zaman, doğru içerik ve doğru mecra seçimiyle Medya Vadisi, en etkili medya planlaması ve satın alımını gerçekleştirir.

Medya planlaması, genel stratejiye uygun olarak bütünsel olarak planlanır ve yönetilir.

SİZ EĞİTİMİ DÜŞÜNÜN, BİZ TANITIMINIZI…

Siz Liseye Giriş Sınavı’na ilişkin eğitim planlamalarınızı yapın, biz bütün planlarınızı hayata geçirebilmeniz için “pazarlama/reklam/tanıtım” çalışmalarınızı yapalım. Bütçenizi en doğru şekilde planlayalım, bütün süreci en yüksek geri dönüşü almanızı sağlayacak şekilde yönetelim.

Bütün süreçte Medya Vadisi’nin kurumsal gücü ve itibarı tüm süreçte sizin yanınızda olsun.

Tüm yapmanız gereken Marka Yöneticimiz İbrahim Seylan ile iletişime geçmek…

Yandaki formu doldurarak bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz. Arzu ederseniz, reklam@medyavadisi.com eposta adresinden ya da (224) 233 33 08 nolu telefon hattımızdan da ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU

    Talebiniz*:

    Açık Hava ReklamıProgramatik ReklamAdwords ReklamıSosyal Medya ReklamıAdvertorial ReklamMedya Planlama (Gazete vb.)Tümü


    WhatsApp chat