MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
 

Blog

Dijital pazarlamada google reklamcılının önemi

Dijital Pazarlamada Google Reklamcılığı

Dijital pazarlama, günümüz iş dünyasında başarının temel taşı haline geldi. Ancak, dijital dünyada görünürlüğü artırmak ve hedef kitlenizin dikkatini çekmek için yanlış uygulamalardan da kaçınmak gereklidir.  Doğru hedef kitle seçmenin yanında, bu hedef kitleyi harekete geçirecek mesajları da doğru belirlemek gerekir. Örneğin; kaliteli hizmet yada konfor arayan bir kullanıcıya, fiyat performans sinyali çoğu zaman yanlış bir işlem olabiliyor.

Dijital Pazarlamada Hangi Araçlar Kullanılır?

Google ADS

 

Google araçlarının reklam amacıyla kullanılan tools’dur. Atlas VPN teknoloji şirketinin 2022 nisan ayı itibariyle verilere göre dünya üzerinde 3.3 Milyar Google Chrome kullanıcı olduğu açıklandı. Dünya üzerinde en fazla dönüşüm sağlayacağınız reklam kanalı da Google Ads reklamcılığıdır. 5 farklı reklam modeli sunan Google Ads, amaç ve stratejilerinize göre de farklılık gösterebilir.

Arama Ağı Reklamı

 

Google reklam kurguları arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen reklam türüdür. Google arama ağına reklam verildiğinde Web sitesine uygun arama terimleri ve kelimeleri arasında size en uygun olanları seçerek anahtar kelime öbekleri oluşturarak reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 

Görüntülü Reklam Ağı

 

Görüntülü reklam ağı kampanyaları, milyonlarca kullanıcıya görsel olarak ulaşmanızı sağlayan reklam modelleridir. Google’a ait mülklerde (YouTube ve Gmail) ve Milyonlarca sitede reklam görsellerinizin yayınlanmasını sağlar. Ayrıca siteniz üzerinden sağladığınız tüm dönüşümleri takip etmenizi de sağlayan reklam modelleridir.

 

Alışveriş Reklamları

 

Alışveriş Reklamları, ürün veya hizmetlerinize oluşturabileceğiniz reklamlardır. Web siteniz üzerinden çekilen veriler ile çalışmaktadır. Arama ağı reklamlarına göre, reklamlarınızda ürün görseli, fiyatı ve açıklama alanı gibi de bilgilere yer verilmektedir.

 

Video Reklamlar

 

Video Reklamlar, Hedef kitlenize markanızı veya hizmetlerinizi video çalışmalar ile sunmaktır. Ses ve görüntü birlikteliğiyle ürün ve hizmetlerinizi iyi bir şekilde anlatmanızı sağlamaktadır.

Mobil Uygulama Reklamları

 

Mobil Uygulama Reklamcılığı, mobil cihazlarda gösterilen ve uygulamanızın kullanıcılar tarafından indirilmesini amaçlayan reklam modelidir.

 

 

Google reklam danışmanlığı almak ve ücretsiz firma analiziniz için bizimle iletişime geçin…

Medya Vadisi ilker.abay@medyavadisi.com
WhatsApp chat