MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
 

Blog

programatik reklam

Murat Özer İnşaat Programatik Reklamla Fark Yarattı

Medya Vadisi&Sosyalink planlamasıyla “Selam Rezidans Yunuseli” projesi için programatik reklam kullanan Murat Özer İnşaat, hedef kitleye daha etkin ulaşarak pazarlama sürecinde fark yarattı.

Dijital reklamcılık her geçen gün şirketlerin, markaların gündemine daha fazla giriyor. Şirketler, pazarlama ve reklam bütçelerinde dijitale ayırdıkları payı her geçen gün artırıyor. Markalar, Google reklamcılığı, sosyal medya reklamları gibi dijital mecraları daha fazla kullanmaya başlarken, son dönemde gözlerini “programatik reklamcılığa” diktiler.

Sosyalink Ajans Başkanı ve Medya Vadisi CEO’su Özcan Yazıcı, şirketlerin doğru hedef kitleye ulaşabilmek için reklam çalışmalarını her geçen gün gelenekselden dijitale doğru kaldırdıklarını dile getirerek, programatiğin de son dönemde daha fazla ilgi odağı olduğunu söyledi.

egitim Medya-PlanlamaPROGRAMATİKLE DOĞRU KİTLEYİ HEDEFLE

“Programatik reklamı”, yazılım üzerinden görüntülü ve doğal (native) reklamların binlerce envanteri (yayıncıyı) hedefleyerek reklamların yönetilmesi esası olarak aktaran Özcan Yazıcı, şunları söyledi:

“Programatik ile artık reklam süreçleri mecra hedeflemekten kitle hedeflemeye geçti. Yani, markalar artık reklamlarını standart mecralarda yayınlamak yerine yalnızca ürün ve hizmetleriyle ilgilenen potansiyel kitlelere göstermek istiyor. Programatiğe dahil olan yayıncılarda aynı reklam alanında her kullanıcı farklı reklamlarla karşılaşabiliyor. Bu da arka planda programatiği yöneten yazılım sayesinde gerçekleşiyor. Böylece her marka genel bir reklam çalışması yapmak yerine önceden hedef kitlesi belirlenmiş bir kullanıcı grubuna reklamlarını gösterme fırsatı yakalıyor.”

Medya Vadisi&Sosyalink planlamasıyla Bursa’nın önemli inşaat markalarından birisi olan Murat Özer İnşaat’in Selam Rezidans Yunuseli projesi için programatik reklamlar kullandıklarını aktaran Özcan Yazıcı, “Murat Özer İnşaat, açık hava başta olmak üzere sosyal medya reklamcılığını da etkin kullanıyor. Şimdi de programatik reklamları kullanan Bursalı ilk şirketlerden oldu. Etkili bir planlamayla yüksek ve ilgili geri dönüşler sağlayarak markanın pazarlama süreçlerini desteklemiş olduk” dedi.

Özcan Yazıcı, önümüzdeki dönemde şirketlerin programatik reklama yatırımının artarak devam edeceğini, ayrıca dijital reklama ayrılan bütçelerin 2018’den itibaren çok daha fazla büyüyeceğini kaydetti.

murat-ozer-insaat-odatv_murat-ozer-Program

Medya Vadisi ilker.abay@medyavadisi.com
WhatsApp chat