MedyaVadisi-orjinal-logo-

Search
 

Blog

bulent-seylan

Medya Vadisi’nden ‘Liseye Giriş Sınavı’ İçin Özel Planlama

Medya Vadisi Ajans Başkanı Bülent Seylan, eğitim sisteminde kısa süre içerisinde yaşanan köklü değişiklikten sonra eğitim kurumlarının yeni arayışlara yöneldiklerini anımsattı. Bakanlığın aldığı sürpriz kararlar sonrası eğitimde öğrenci, veli ve okul düzeyinde tüm planlamaların yeniden yapıldığına dikkat çeken Bülent Seylan, “Özellikle orta öğretimden liseye geçişte çok ciddi değişiklikler oldu. Yılda iki kez yapılan TEOG kaldırıldı ve Haziran ayının ilk haftasında yapılması planlanan tek merkezi sınav yapılması kararlaştırıldı. Tabii sınava katılımın zorunlu olmaktan çıkarılması da bir başka önemli karar oldu” dedi.

Egitim-resimÖZEL OKULLAR KENDİ SINAVINI YAPACAK

Ortaya çıkan bu tablodan en çok özel okulların etkilendiğini söyleyen Bülent Seylan, görüştükleri çok sayıdaki özel eğitim kurumu yetkilisinin yeni eğitim dönemine ilişkin planlamalarını gözden geçirdiğini ve öğrenci kayıt sürecini planlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Bülent Seylan, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi son 4 yılda çok sayıda özel okul açıldı. Özel liselerin sayısı da arttı. Özel okullar özellikle son yıllarda ilk TEOG sınavının sonucuna göre öğrenci alıyorlardı. Ancak şimdi bu sınav kalktı. Ayrıca tüm öğrencilerin girmek zorunda olduğu merkezi bir sınav söz konusuydu, ancak bu da kalktı. Dolayısıyla özel okulların ortaokuldan liseye geçişte yeni bir planlamaya ihtiyaçları var.

Özel okullar eğer Haziran ayındaki sınav sonucunu bekleyerek kayıt yapmayı beklerlerse çok zaman kaybedecekler ve bir sonraki yıl planlamaları aksayacak. Bu nedenle hemen tüm özel okullar Aralık, Ocak, Şubat aylarında kendi sınavlarını yaparak öğrenci kayıtlarını yapmak istiyorlar. Elbette, okullar Haziran’daki sınav sonuçlarını da dikkate alarak kayıt kabul edecekler. Ancak o zamanki koşullar değişmiş olacak.”

Egitim-resimAMACIMIZ OKULLARIN HEDEFLERİNE ULAŞMASINI SAĞLAMAK

Medya Vadisi olarak eğitim sektörüyle ilgili deneyimlerinin çok fazla olduğunu, yıllardır birçok eğitim kurumunun tanıtım ve reklam süreçlerinde katkı sunduklarını kaydeden Bülent Seylan, ortaya çıkan bu yeni durum karşısında özel okulların “Liseye Giriş Sınavı” süreçlerini desteklemek istediklerini söyledi.

“Doğru planlama, doğru zaman, doğru tanıtım ve doğru sonuç” ilkesiyle özel okulların Liseye Giriş Sınavı tanıtım süreçlerini bir bütünsellik içerisinde planladıklarını dile getiren Bülent Seylan, “Özel eğitim kurumunun stratejisini iyi analiz ederek açık hava, dijital reklamlar, özel başvuru kabul sayfaları, etkili sosyal medya iletişimi ve reklamcılığı, programatik reklamlar, Google reklamcılığı ve advertorial reklamlar gibi araçlarla yapılacak tanıtımlarla sınava en geniş katılımı sağlamak için planlama yaptık. Arzumuz, sürpriz kararlarla ilerleyen bu süreçte özel eğitim kurumlarının planlama süreçlerini kolaylaştırmak, sahip olduğumuz kurumsal  uzmanlık ve deneyim ile en iyi sonuçları almalarına katkı sunmak” diye konuştu.

Bülent Seylan, Medya Vadisi’nin web sitesinden Özel Projelersayfasından ayrıntılı bilgilere ulaşılabileceğini söyledi.

Medya Vadisi ilker.abay@medyavadisi.com
WhatsApp chat